אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

דיסק הקשיח

דיסק הקשיח הוא התקן חשוב בחומרת המחשב המשמש לשמירת מידע.לכל שאלה התקשרו: 054-4509979


             מבין כל מרכיבי ואביזרי המחשב, ניתן לומר בוודאות שהדיסק הקשיח הינו ההתקן החשוב והרגיש ביותר. בעוד שרכיבי הזיכרון, כונני הדיסקים, מקלדות, מסך ועוד התקנים רבים נוספים במחשב ניתנים להחלפה, הרי שלגבי הדיסק הקשיח המצב שונה. הוא מכיל נתונים בעלי ערך רב – משאב חיוני של ארגון, עסק, חברה וגם של הפרט.

בעסקים חברות, המידע האגור בדיסק הוא בעל ערך רב, ופגיעה בו עלולה להדיר שינה מכל מי שאחראי על כך. בחלק גדול מבתי העסק מבצעים גיבוי יומי או תקופתי, אולם בחלקם מוזנחת  פעולה חשובה זו. לא פעם הגיבויים עצמם אינם תקינים, או נגועים בווירוסים, והשחזור בעת הצורך הוא פגום וחלקי.

הדיסק הקשיח סובל מרגישות רבה לטלטולים, אבק ועשן, ולכן אסור לפתוח את המארז כדי שאבק לא יחדור פנימה. בנוסף לכל אלה, דיסקים רבים בשוק הם ישנים, או ירודים באיכותם. בדיסקים שבהם יש משטחי דיסק פגומים, יש האטה בפעולה ומופיעות הודעות שגיאה רבות. רעה אחרת הוא בעיית הווירוסים אשר מתיישבים בדיסק ופוגעים בקבצים, או בסקטורים מסויימים וגורמים נזק רב.

לאחר כיבוי החשמל, הניתונים יכולים להישמר רק בדיסק ולא בזיכרון, ולכן הווירוסים מוכרחים לפלס דרכם אליו כדי להישאר על המדיה המגנטית. החשיבות הרבה שיש לנתונים שבדיסק, עושה אותו ליעד העיקרי של מרבית הווירוסים, אשר גורמים לתקלות שונות.

ל טכנאי מחשבים המתמודד עם בעיות בדיסק, יש אתגר של ממש. בחלק מהמקרים מופעל עליו לחץ לנסות להציל את הנתונים שבדיסק בגלל חשש מגיבוי לקוי. כאשר הבעיה היא בדיסק של שרת ברשת תקשורת, עבודת המשרד עלולה להיות מושבתת והדבר תורם כמובן לדחיפות הטיפול בבעיה שנוצרה.


ניקוי אבק במחשב לאפטופ
ניקוי אבק וניקוי מאוורר למעבד במחשב נייד. אם מחשב שלכם איטי ולא זז, אבק מצטבר יכול לגרום לזה.
בדיקת כונן קשיח
סרטון זה מראה בדיקת כונן קשיח למחשב. הבדיקה מתבצע עם תוכנת MHDD. 
התוכנה בודקת סקטורים פגומים בדיסק.

תגיות: דיסק קשיח, דיסק קשיח במחשב, כונן קשיח לשמירת מידעבניית אתרים 2all