אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

משחקים:pc - ps3 - wii - xbox360

משחקים
ענף המשחקים ממשיך להתפתח במספר ערוצים מסורתיים, משחקים המותאמים למחשבי פיסי, ומשחקים המותאמים לקונסולות כגון psp, wii, xbox ודומיהם. איכויות המשחקים הולכות ומשתפרות, ולצד האיכות גם המחיר. קונסולת משחקים טובה נכנסת לשוק במחיר כניסה של מחשב חדש עם ביצועים מינימלים, כאשר קונסולה איכותית ויקרה דוגמת מוצרי סוני מגיעה למחירים של מחשב רב ביצועים. הווה אומר, ישנו שיקול בעייתי בקבלת החלטה באם הרכישה יכולה להתבצע רק בעבור מוצר יחיד.פירוט נוסף במאמרי האתר טכנאי מחשבים.
 
משחקי מחשב, קונסולות ממוחשבות, מציאות מדומה, הללו שייכים לעולם שממלא חלל רב אצל הגיימרים המושבעים (גיימר=אדם המשחק במשחקים), או כל אדם שמשחק במשחקים פשוטים יותר או פחות או יותר . משחקי המחשב התפתחו יחד עם התפתחות מערכות המחשב באופן אקצנטרי, כך שבכדי למלא את חלל דרישות ביצועים אינסופיים של גראפיקה, וכוח עיבוד חזק ביותר כרטיסי מסך מסופקים ע"י חברות כגון nvidia וחברת ati אשר הללו מציעים כל תקופה קצרה דור חדש של כרטיסים חזקים יותר בעלי רכיבים מתקדמים יותר או דור חדש של קונסולות מחשב כגון פלסטיישן 3,  ויי, ועוד.
 
הגיימרים החזקים ביותר יחזיקו בקונסולות משחק חדשות ביותר כגון ps3 והמתפשרים (או החכמים יש שיגידו) יחזיקו ב-wii. עולם המחשוב קצת דינאמי יותר מעולם הקונסולות, שכן בעת יציאה של קונסולת מחשב ניתן לזהות מקסימום גראפיקה שמכשיר זה נותן, אך מנגד, התפתחות מהירה יותר של כרטיסי מסך ומעבדי מחשב מאפשרים לגיימרים שדבוקים למחשבי ה-pc להתעדכן מהר יותר עם משחקים גראפים איכותיים הרבה מעבר למה שקונסולה יכולה להציע.
אפשר לציין באופן כמעט מוחלט שגיימר המחזיק מחשב עם לוח אם התומך בתצורת sli עם 2 כרטיסי מסך ultra 8800 יקבל את מערכת המחשב הכמעט
אולטימטיבית (יותר מזה זה מחשב על נכון לדצמבר 08). אך גם תצורה זהה עם סדרת gt תפטור אותנו מכל צרות העולם. מקסימום גראפיקה, מקסימום ביצועים.
 
מה כדאי לקנות ? מחשב או קונסולת מחשב ?
התשובה ברורה לכל גיימר מקצוען. אם אפשר, לקנות את שניהם יחדיו, ויש שיחמירו בנושא, ויחזיקו גם pc גם ps3 וגם wii. נשמע קצת מוגזם ? בהחלט לא, גיימרים חייבים שיהיה להם את כל המשחקים ואת כל הקונסולות.
מפאת העובדה שרובנו כן מונעים משיקול עלות-תועלת ננסה לנתח העדפות.
 
כפי שאין תחליף למחשב פיסי באפשרויות של מודולריות, החלפת חלקים, שדרוג זכרון, כרטיס מסך, אפשר לראות בקונסולת המחשב כאופציה חסרת תחליף, כלומר, בשונה ממחשב פיסי אשר מצריך שלבים רבים בטיפול במשחק מחשב החל מקניית המשחק ובדיקה שאותו מחשב בביתנו עומד בדרישת החומרה של המשחק, ועד התקנת המשחק, וטיפול בהתקנים שונים אם נדרש למשחק, ומסכת שלמה של עבודות הכנה לעיתים ארוכות, ארוכות מידי, ולאומתו, קונסולת המחשב אשר מצריכה פעולות בסיסיות ביותר בשביל הפעלת המשחק, כל מה שצריך בסה"כ זה לבחור משחק בחנות ששיך לקונסולה שיש לנו בבית, לחבר את המשחק לקונסולה, ולהתחיל לשחק. אין התקנות, אין הגדרות, אין בעיות חומרה. הכל תואם ועובד. הגדרה טהורה למושג שנקרא "plug & play".
 
אפשר להגיד באופן מהיימן שאחזקה של קונסלות משחקים תהה יקרה מעט יותר ממשחק פיסי, קונסולה זו מחייב אותנו להתקדם ע"י קנייה של משחקים אשר הופכים ומתייקרים, אומנם גם משחקי מחשב עולים לא מעט, אך לשם ההשוואה אם משחק אחד בפלסטיישן 3 עולה לערך 300 שח, אותו משחק זהה למערכת מחשב יעלה 230 שח. הבדל משמעותי כאשר נרצה לקנות לילד מספר רב של משחקים.
אפשר אומנם לרכוש קונסולות psp כיום במחירים אטרקטיבים באזור ה-2300 שח לערך (שוב מעודכן לדצמבר 08), ומנגד, במחיר דומה, ניתן לקנות מחשב בסיסי כולל מסך דק שיתמוך בכל משחקי המחשב העדכניים. (אך רק בתצורת הגדרות בסיסית, אם נרצה מקסימום גראפיקה נצטרך להשקיע לערך עוד 700 שח).  גם אם נקנה מחשב מעט יקר יותר מ-2300 שח, הרי שבטווח הארוך נהנה מחסכון מקניית משחקים זולים יותר.
 
המלצות ומסקנות:
אפשר לראות אם נרצה לבחון מה החסכון בטווח הארוך, הרי שעדיף לקנות מחשב על פלייסטיישן או קונסולות כגון wii ודומיהן. אך יחד עם זאת, קשה להתעלם מיתרונות רבים שמציעות הקונסולות ואלו הם התאימות בין החומרה לתוכנה, הפעלת משחקים עובדת כמעט 100% בכל קונסולה קונסולה. מי שרוצה שקט תעשייתי בבית עם ילדים, יספק להם קונסולה, הללו יחברו את המשחק למערכת, ופשוט יתחילו לשחק.
במחשב הבייתי, קשה להבטיח שהתקנת המשחק תביא להפעלות ב-100% כיוון שישנם בעיות תאימות. אפשר לציין בבטחה שכל אדם הקונה מחשב פיסי יסבול בשלב כזה או אחר מהתקנת משחק בעייתי והקזת דמעות ודם רב עד להפעלותו.
המלצתי,  לגיימר המושבע, מחשב פיסי עם תצורת כרטיסים חזקה. לילדים אשר צריכים לשחק עכשיו, מייד, ומהר, קונסולת משחקים תתן לנו הרבה שקט בראש. רק שצריך לזכור, שאחת לתקופה (בין חודש לחודשיים) נדרש להוציא כסף על משחק חדש.
 
כל הזכויות למאמר זה שמורות לח"מ, אין להעתיק את המאמר ולפרסמו ללא רשותו
 

 

אתרים מומלצים:דיאטה,מדיטציה

 

בניית אתרים 2all