אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

מחשב איטי ונתקע

מדריך עם כמה המלצות לזרז את המחשב.


כאשר המחשב שלכם איטי ונתקע כל פעם, אל תזניחו בתקווה שיום אחד הכל יסתדר, אלא פנו לעצמכם שעה שעתיים ותפתרו את הבעיה.

email  twitter  googleplus  youtube  linkedin  googlebuz  facebook 
     עודכן: יום ראשון,  10:30, 17/06/2018 | אור מחשביםיש כמה סיבות עיקריות בגלל מחשב פועל לאט.


העמסתם על המחשב יותר מדי תכניות שרצות בו זמנית. אם המחשב שלכם מעל חמש שנים, אל תצפו שהוא יריץ לכם פוטושופ, יוטיוב ובאבלס בו זמנית. הזיכרון הזמני של המחשב מוגבל ולכן המחשב לא יכול להריץ בבת אחת יותר מדי תכניות. נסו להריץ תכנית אחת ובדקו אם המחשב עדיין נתקע. אם היא פועלת כראוי- כנראה שהעמסתם יתר מדי תכניות על המחשב. אם גם בהפעלת דפדפן פשוט המחשב איטי ונתקע, עברו לסעיף הבא.


טיפול במחשב איטי

אין די זיכרון למחשב


הזיכרון של המחשב מחולק לשניים, זיכרון זמני בו משתמש המחשב להריץ תוכנות שונות בעת ההפעלה, וזיכרון פנימי שמשמש את המחשב לשמור את התוכנות כשהן לא פעילות, את המסמכים שלכם ובעצם את כל מה שקיים על המחשב.


כנסו אל המחשב שלי > עמדו על הסמל של כונן C> מקש ימני> מאפיינים. יופיע לכם תרשים עוגה שמראה כמה זיכרון פנוי נשאר לכם. אם נשאר פחות מרבע, זה הזמן להתחיל למחוק דברים מהמחשב.


אם המחשב שלכם מאוד ישן, מומלץ להשאיר כמעט חצי מהכונן פנוי, כדי לאפשר כמה שיותר מרחב פעולה למחשב.

לחצו על ניקוי דיסק ומחקו את הקבצים המיותרים, אם תרשים העוגה מראה שעדיין אין די זיכרון, עברו לסעיף הבא.


מחקו קבצים כדי לפנות מקום במחשב


מחיקת קבצים

אם יש לכם תיקיית סרטים, אפשר למחוק אותה כדי לפנות מקום, חשוב לא למחוק קבצים שתצטרכו בעתיד ובשום פנים ואופן אין למחוק קבצים של מערכת ההפעלה, או קבצים אחרים שאתם לא מזהים.


מותר למחוק קבצים שאתם שמרתם כמו תמונות, סרטים, מוזיקה ומסמכים. אפשר להיכנס לתיקיית "תוכניות" בכונן C ולמחוק תוכנות שאתם הורדתם ואינם בשימוש.


למבינים, הורידו את תוכנת TREEE SIZE FREE החינמית. התוכנה תנתח את המחשב שלכם ותספר לכם בדיוק כמה נפח תופסת כל תיקיה. כך תוכלו למחוק את התיקיות הבעייתיות (אם אינם יודעים מה אתם עומדים למחוק, אל תמחקו. האתר אינו לוקח אחריות על תיקיות חשובות שימחקו). אם המחשב עדיין איטי ונתקע לאחר מחיקת הקבצים, עברו לסעיף הבא.


הריצו אנטי וירוס


סגרתם תוכניות, ניקיתם זיכרון מהמחשב, והמחשב עדיין איטי ונתקע.זה הזמן להריץ בדיקת אנטי וירוסים רצינית. יש לא מעט תוכנות אנטי וירוסים חינמיות שניתן להוריד. קל לחשוב שמחשב איטי ונתקע בגלל וירוסים, ולהריץ מיד אנטי וירוס. מרבית הפעמים הסיבה היא זיכרון מועט של המחשב. במקרים אלו, ניסיון להריץ אנטי וירוס- שזו תוכנה כבדה- יתקע עוד יותר את המחשב.


איחוי דיסק

איחוי דיסק קשיח


הרצתם אנטי וירוס ומחקתם וירוסים או לסירוגין גיליתם שהכול תקין במחשבכם. עוד פעולה שניתן לעשות לפני שפונים לתמיכה מרחוק של טכנאי היא איחוי הדיסק. המחשב שלנו הוא מאוד מבולגן, הוא שומר קובץ בתא הראשון הפנוי שהוא מוצא. כך שבפעם הבאה שאתם מבקשים ממנו לפתוח את אותו הקובץ, המחשב עובר על כל התאים- ריקים או מלאים ומחפש את הקובץ שלכם. איחוי דיסק , במילים פשוטות, מרכז ביחד את כל התאים המלאים בצד אחד ובצד השני את כל התאים הריקים, ובכך המחשב מחפש מהר יותר.

איחוי דיסק לוקח זמן, ולכן רצוי להריץ איחוי דיסק כאשר אתם יכולים להרשות לעצמכם שעה שעתיים בלעדי המחשב. בכדי לבצע איחוי דיסק לחצו על המחשב שלי > עמדו על כונן C> לחצו על המאפיינים.>כלים > איחוי דיסק.

אם מחשבכם באנגלית לחצו על DEFRAGMENT.


אם לאחר שניקיתם את זיכרון המחשב, מחקתם קבצים מיותרים, פטרתם מווירוסים וביצעתם איחוי דיסק- המחשב עדיין איטי ונתקע , זה הזמן לפנות לתמיכה מרחוק או לטכנאי מחשבים, שכן הבעיה מצריכה איש מקצוע. מדריכים קשורים:המלצות לאנטיוירוס טוב וחינם

טיפול במחשב איטי

תחזוקת מחשבים

פירמוט מחשב 

טכנאי מחשבים בתל אביב

מסך כחול במחשב

מחשב לא נדלקתגיות: מחשב איטי, מחשב נתקע, מחשב לא זז, תקלה במחשבמחשב איטי,מחשב נתקע
  התחבר  
נושא ההודעה תגובות כותב ההודעה צפיות תאריך
יש תשובה לכל שאלה   [ אורח ] אור 1745 22/05/2015 23:29
דף : 1     1 |    >>1
בניית אתרים 2all