אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

פירמוט מחשב, מחיקת והתקנת ווינדוס מחדש
טיפול עומק במחשב לא תקין

פירמוט מחשב זה תהליך של מחיקת כל הקבצים בכונן הקשיח, כולל קבצי וידאו, תמונות, מסמכים וקבצי מערכת ההפעלה. פירמוט מחשב זה חלק מהתקנת מערכת הפעלה מחדש וחלוקת דיסק הקשיח.

 

             

 מה זה פירמוט מחשב?

כדי לתקן מחשב חולה, לעיתים נדרש לעשות לו פירמוט מחשב. פירמוט מחשב, אשר לרוב נעשה בידי טכנאי מחשבים, הוא הפעלת תוכנת ההפעלה מחדש לאחר מחיקת כל התכניות ומידע שהיו בו.

המחשב, ידידו הטוב של האדם, אשר בו חבויים סודותיו, עסקיו, מכתביו, קבציו ושעות הפנאי הרבות שהוא בילה עם המחשב. המחשב זהו אחד ההמצאות הטכנולוגיות המופלאות ביותר, אשר כיום הוא הכרחי לכל אדם ולכל חברה.

לעיתים, קורה, שהמחשב מגיב בקצרים, תקלות ובבעיות בשימוש. לעיתים אלו תקלות זמניות ולעיתים התקלות ממושכות, כמו למשל- מחשב איטי ולא זז, לא מצליח להעלות תכניות מסוימות, לא מגיב או נתקע.

כאשר המחשב מראה סימנים כאלו של תקלה, אנו ניגשים לטכנאי המחשבים,והוא מציע לתקנו. לעיתים, כאשר התקלה לא פשוטה ולא ניתן לפתור אותה בדרכים פשוטות יותר, הטכנאי מבצע פירמוט מחשב.

מה זה פירמוט מחשב?

פירמוט מחשב, הוא בעצם שיקום המחשב על ידי מחיקת התכנים של המחשב הקיים והתקנתו ואתחולו מחדש של המחשב.
כאשר נעשית התקנה מחדש- מחזירים את ההגדרות, התוכנות וההתקנים שהיו במחשב.

פירמוט מחשב נועד כדי למחוק וירוסים או תקלות אשר נמצאות במחשב, על ידי כך ש"מנקים" את המחשב מכל התוכניות, הקבצים ומערכת ההפעלה. לאחר מכן, מאתחלים מחדש ומתקינים את התוכניות ואת ההתקנים וההגדרות כמו שהיה בתחילה.

המצב לאחר פירמוט מחשב, יפעל לוודאי במהירות, בקלות וללא תקלות. פירמוט מחשב הוא כעין טיפול עומק ו "ניתוח" במחשב חולה באמצעות השתלה מחדש של מערכת ההפעלה.

מה חשוב לדעת לפני שעושים פירמוט מחשב?

בתהליך פירמוט מחשב, נמחקים כל הקבצים, התוכניות, ההגדרות ומערכת ההפעלה. על כן, חשוב לדעת לעשות גיבוי לכל אותם קבצים ותכניות אשר נמצאם על המחשב. בדרך כלל, יש לעשות גיבוי לקבצים, לתמונות, לסרטי וידאו שהלקוח שמר על המחשב.
ניתן לעשות גיבוי ע"י צריבת הקבצים בדיסק או בדיסק און קי או ע"י העברה לגיבוי בשרת מרוחק או באינטרנט.

חשוב מאוד לבצע גיבוי, כי לאחר הפירמוט המחשב יהיה כחדש- ולא יהיו על המחשב שום זכר לקובץ שנשמר קודם לכן.

טכנאי המחשבים, אשר יבצע את פירמוט המחשב, יתקין לכם מחדש את תוכנת ההפעלה, את תוכנות אופיס ותוכניות אחרות אשר רכשתם עם המחשב.

האם אפשר להימנע מפירמוט המחשב?

פירמוט מביא למחיקה כללית של המחשב והפעלתו מחדש. שנן פעולות שאפשר לבצע ובכך לנסות לפתור את התקלות במחשב. פעולות אלו יכולות לסייע ולשפר את תפקוק המחשב. פעולות אלו נקראות- איחוי (Defrag) וסריקה (Error-CheckingאוCheck Disk) וכן שחזור (System Restore). כדאי מאוד לבצע פעולות אלו וכן פירמוט מחשב על ידי טכנאי מוסמך ומקצועי, אשר יבצע את העבודה במיומנות וצורה הטובה והיעילה ביותר.

מתי מומלץ לעשות פירמוט מחשב?ברוב המקרים אנשים עושים פירמוט למחשב מתי שווינדוס לא עולה בכלל, או מערכת הפעלה עמוסה עם תוכניות, באגים או וירוסים שתקפו את מערכת ההפעלה, הודעות שגיאה רבות, עומס של קבצים ישנים, מחשב עובד לעט ותקוע.


 

מדריכי וידאו על נושא פרמוט מחשב:

מדריך וידאו כיצד להתקין חולונות 8, צעד אחר צעד. מדריך וידאו - התקנת חלונות 7.

 

 

עוד בנושא פירמוט מחשבים:>>> התקנת ווינדוס 8 - מדריך להתקנת מערכת הפעלה האחרונה מבית מיקרוסופט חלונות 8.

>>> מערכת הפעלה - היסטוריה של מערכת הפעלה חלונות מתוכנת DOS עד ווינדוס 8.

>>> חלונות ויסטה -  חלונות ויסטה הינה גרסה מתקדמת של חלונות אקס-פי, איך לא מוצלחת במיוחד.

>>> חלונות 7 - מערכת הפעלה אכי טובה ומוצלחת של מיקרוסופט.תגיות: פירמוט מחשב, איך לפרמט את המחשב, כיצד לפרמט, מה זה פירמוט מחשב, התקנת ווינדוס 7, התקנת ווינדוס 8, התקנת ווינדוס 10, מערכת ההפעלה, חולונת 8 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים