ביוני 2012, שמונה שנים אחרי הקמתה הודיעה פייסבוק על פתיחתה של חנות אפליקציות של פייסבוק ובכך היא נכנסה עוד זירה במטרה לכבוש אותו. אומנם כאן היא מצאה שתי מתחרות גדולות וחזקות, אפל וגוגל, אך לזכותה של פייסבוק עומד מה שלא עמד לזכותן, הרשת החברתית הגדולה והפופולארית ביותר בעולם.

חנות אפליקציות של פייסבוק פותחת בפני מפתחי אפליקציות מגרש חדש למשחקים. למעשה פייסבוק ממשיכה בכאן קו שהחלו מפתחי הקוד הפתוח כבר בשנות התשעים (למרות שלרוב האנשים זה החל להיות מוכר ב-2007, עם פיתוח אפליקציות לאייפון). לקחת אתר אינטרנט או תוכנה ולהוסיף לה תכונות שמפתחים אישיים יצרו, בלי שהחברה שפיתחה את התוכנה או האתר מפריעים. פייסבוק החליטה לעשות את זה לרשת החברתית , אך כפי שמיד נראה היא עשתה בצורה מעט שונה ואתם יכולים לנצל את זה בצורה נפלאה.

חשוב להבהיר רק שאפליקציות בפייסבוק היו קיימות כבר מספר שנים, אך באופן לא מסודר ובלעדי לפייסבוק. חלקן הגדול גם לא בא לידי ביטוי ונזנחו עם הזמן. כעת יש חנות מסודרת בה ניתן לרכוש ולהוריד אפליקציות לשימוש בפייסבוק ומעבר לכך.

מה הכוונה "אפליקציות לפייסבוק"

כאשר אנחנו מדברים על בניית אפליקציות אנחנו מדמיינים , משחק, אתר שמותאם לאפליקציה, תוכנה ולמעשה כל דבר שהכרנו עד כה מעולם המחשבים וקיבל המרה לעולם הסמארטפונים. כאשר אנחנו מדברים על פייסבוק, עולה תהייה, כיצד זה מתבצע הלכה למעשה?

פייסבוק איפשרו למפתחי אפליקציות לפתח משחקים, תוכנות, כלי עזר, שלמעשה יופיעו בעמוד של הגולש והוא יוכל דרך העמוד האישי שלו להיכנס אליהם. כאן זה לא נגמר. פייסבוק איפשרו גם לחברות עסקיות ליצור אפליקציות שישרתו אותן, למשל פרסומות, משחקים, עמודי דרושים ועוד. אותן אפליקציות יופיעו בעמוד של החברות וכל מי שיכניס לעמוד שלהן יקבל אותן. יש כאן המשך ישיר לכלים שפייסבוק מעניקה לבתי העסק, אחרי העמוד העסקי שהם יכולים לבנות בפייסבוק , כעת הם יכולים ליצור אפליקציות שיתאימו להם.

רבים בוודאי תוהים, אם כבר פיתחנו אפליקציות לאייפון ולמערכת של אפל והלכנו על פיתוח אפליקציות לאנדרואיד,

למה צריך גם לפייסבוק? הנה ההיתרונות של אפליקציות לפייסבוק:


תמצאו את האפליקציה המתאימה לכם 

לא נלאה אתכם כאן בהסברים אודות כתיבת קוד ועיצוב האפליקציה, כן נציג בפניכם כמה דוגמאות לאפליקציות שיכולות לשמש אתכם:

 
רוצים לפתח אפליקציה לעסק? כאן תקבלו את כל המידע אודות פיתוח אפליקציות לפייסבוק , כולל הסברים מקצועיים כיצד ואיך כדי לעשות את זה. כאן גם תקבלו הצעות מחיר ממפתחי אפליקציות מובילים