פיתוח אפליקציות לפייסבוק הוא כלי שיווקי עם המון פוטנציאל ועוצמה, לאפליקציות הכח למשוך מיליוני גולשים. ניתן לראות שלכל האפליקציות המוצלחות ביותר בפייסבוק יש כמה מכנים משותפים, כדי להצליח כל מה שאתם צריכים זה רעיון באמת טוב, ולעבוד ע"פ העקרונות הבאים:

תפתחו כישוריים חברתיים

הכח השיווקי הגדול ביותר של הפייסבוק הוא בגלל הויראליות שלו. לכן, צריך לחשוב על אלמנט חברתי ושיתופי. אתם חייבים להפנים פייסבוק הוא דבר ראשון אתר חברתי והוא מצליח ע"פ עקרונות השיתוף, מי שמעוניין לפתח אפליקציה לא חברתית עדיף לו ללמודפיתוח אפליקציות לאייפון.

לא מספיק לפתח אפליקציה שתציג את התכנים שלכם בפרופיל שלהגולשים, עליכם להיות שיתופיים לדוגמא: "האם אהבתם את X?", "דרגו את X", "שתפו אם אהבתם", "הגיבו ל X" וכו'..

תהיו יצירתיים אבל אל תסחפו

במבחן ההמון אפליקציות מורכבות ומסובכות מדי לא מחזיקות מעמד. הסיבה לכך היא שהגולשים בפייסבוק רגילים למשהו מסוים ואם האפליקציה שלכם תהיה רחוקה מהמשהו המסוים הזה, הגולשים פשוט לא יתחברו אליה, גם אם יש לכם פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מוצלח זה לא בהכרח אומר שהאפליקציה תתאים גם לפייסבוק, אפילו אם היא תהיה מאוד שימושית.זכרו כמו בחיים הסוד הוא להישאר פשוטים ומדליקים.

תקפידו על איכות ויעילות האפליקציה

אפליקציות לרשתות חברתיות הן לא כמו פיתוח אפליקציות לאייפון מהסיבה ובמידה והאפליקציה שלכם מצליחה היא תחשף לאלפי גולשים מהר מאוד והדרך למאות אלפי יוזרים קצרה. חשוב שתדעו לתמוך בכמות יוזרים גבוהה. לכן אתם חייבים להקפיד על חומרה איכותית ועל קוד יעיל על-מנת למנוע קריסה. חבל ברגעי התהילה שלכם ליפול ולהוציא לאפליקציה שלכם שם רע.

אהוב את הגולשים והם יאהבו אותך

אפליקציות הפייסבוק המצליחות ביותר נראות ללא מטרות רווח, לפחות לא בגלוי,  הן מתמקדות בבידור הגולש ובהקניית חווית גלישה מהנה. כל הפן המכירתי הוא סמוי יותר לעין. כלומר התעניינו באמת בטובת הגולשים, פרסמו תכנים מעניינים, תהיו זמינים הישארו מעורבים וצרו שייח עם הגולשים.

ולעולם אל תבצעו פעולות ללא אישור הגולשים כמו שימוש בפרטיהם למטרות אחרות.

אם האפליקציה שלכם באמת טובה ופעלתם ע"פ העקרונות שנתנו לכם אין שום סיבה שהיא לא תתפתח ותסחוף אחריה קהל גולשים, שימו לב שהמטרות והציפיות שלכם מהאפליקציה ברורות, לעיתים נכון יותר להשקיע עבור פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או לאייפון תלוי מהי מטרתכם.