כשהאינטרנט פרץ לעולמנו, צעירים וצעירות רבים נהרו אל בתי ספר, מכללות ומקומות אחרים שלימדו כיצד לבנות אתרים. זה היה "הדבר הבא". עם הופעת האייפון הראשון בסדרה בשנת 2007, הגיע הדבר הבא, "אפליקציות". מאז, צעירים וצעירות רבים בוחרים לפנות אל בתי ספר, מכללות וקורסים שונים בשביל ללמוד איך לפתח אפליקציה ואולי לעשות את האקזיט הבא.

בישראל, כפי שאנחנו יכולים לתאר לעצמנו, יש לא מעט מקומות בהם ניתן ללימוד פיתוח אפליקציות. מדובר על מקומות אשר מעסיקים מרצים בעלי ניסיון מעשי ותיאורטי, חבר'ה שבעצמם פיתחו אפליקציות, חלקם הקימו וניהלו חברות בתחום, במקרים מסוימים הם עדיין עוסקים בכך, ובמקביל הם מבקשים להכשיר את דור המפתחים הבא.

צריך לומר, פיתוח אפליקציות באופן כללי הוא דבר מאוד מורכב, לא דווקא מבחינה טכנית כמו מבחינה חווייתית. שכן, לפני שניגשים בכלל לתהליך הפיתוח, לפני שניגשים לכתיבת קוד של אפליקציה, צריך לדעת מה בדיוק רוצים לייצר, למי זה מכוון, מי אמור להשתמש באפליקציה וכיצד הוא אמור לעשות את זה. אין טעם לפתח אפליקציה בלי לדעת מה אמורים להיות המאפיינים שלה, ואותם אפשר לקבוע, רק אחרי שלומדים מי קהל היעד ומה בדיוק הוא מחפש.

לפני שנציג 5 מקומות שמתמחים בלימוד אפליקציות, צריך להדגיש, בניית אפליקציות עוזר לעסק שלכם גם באופן ספציפי, ולכן, אם אתם רוצים לייצר מוצר שיתאים לעסק וללקוחות שלכם, הרי שאתם יכולים גם לעשות את זה בעצמכם. בסופו של דבר, בעזרת לימודים של פיתוח אפליקציות, תוכלו לקבל את כל הידע הדרוש לשם כך.

5 מקומות בהם ניתן ללמוד פיתוח אפליקציות

האקר יו – אחד מבתי הספר המובילים בישראל בכל מה שקשור לעולם האינטרנט, הרשתות והאפליקציות באופן ספציפי. ניתן ללמוד בו את כל הנושא של פיתוח אפליקציה, בין אם זה לאפל, אנדרואיד וכן לרשתות חברתיות ועוד.

ג'ון ברייס – בית ספר שמתמחה בנושא של פיתוח אתרים וכן פיתוח אפליקציות. אחד מבתי הספר המובילים והוותיקים בישראל בתחום מקצועות האינטרנט.

מכללת INT – מכללה טכנולוגית שמציעה מגוון רחב של לימודים במקצועות האינטרנט, ניתן ללמוד בה גם את כל הנושא של פיתוח אפליקציות מסוגים שונים.

HIT –  המכון הטכנולוגי בחולון הוא אומנם מכון אקדמי שמציע מסלול לימודים שלם לתעודה או לתואר, אך ניתן למצוא בו גם קורסים ספציפיים להכשרת מפתחים בתחום של אפליקציות.

מכללת סינטקס – מכללה שמציעה מגוון רחב של מקצועות אינטרנט ברמות שונות, כולל לימודים בתחום של פיתוח אפליקציות לסלולר וכן לרשתות חברתיות.

לפני שאתם בוחרים להירשם לקורס כזה או אחר, חשוב שתבחנו מי הם המרצים בקורס, מה כוללת תוכנית הלימודים, מה תנאי הלימודים, וכן איזו תעודה אתם אמורים לקבל בסופו של הקורס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *