כאשר האינטרנט הופיע ואחת כמה וכמה כאשר גוגל עלה על המגרש, היו לא מעט כלכלנים שטענו , שהנה הגיעה שעתם של העסקים הקטנים. הנה נפתחה בפניהם דרך לפרסום זול, פשוט, שמגיע לאלפי גולשים בלי להשקיע כסף רב. נדרשה עבודה רבה כדי ליהנות מחשיפה זו, אך העלויות היו נמוכות ובסופו של דבר ההשקעה השתלמה.

מאז נכנס האינטרנט לחיינו הוא עבר שינויים מרחיקי לכת, שחלקם השפיעו באופן ישיר על בעלי עסקים קטנים, בין היתר, האינטרנט הפך נייד , זמין ובעיקר ממוקד יותר. אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כל מה שקשור לעולם של פיתוח אפליקציות. אנחנו ננסה לענות כאן על השאלה, כיצד בניית אפליקציות יכולה לעזור לכם לקדם את העסק באינטרנט.

מה היה לנו עד היום 

בקצרה נציג את המהלכים שיכולתם לעשות עד היום כדי לקבל פרסום באינטרנט בחינם או בעלות נמוכה:

כל הדברים הנ"ל עדיין קיימים ורצוי להשתמש בהם כדי את העסק ולקבל חשיפה גדולה יותר, אך אם ניקח למשל הקמת אתר אינטרנט, מדובר על משהו שהעלות הראשונית שלו היא אלפי שקלים ולכן מכן נדרש קידום שלו ברשת , דבר שמגיע למאות שקלים בחודש, וכל זה במגרש מאוד תחרותי. עבודה על פורומים למשל, תעניק לכם אולי חשיפה מקצועית אך מאוד מצומצמת וספק אם היא תזכה אתכם בלקוחות חדשים.

כל זה ועוד לא נגענו בבעיה העיקרית , היום יותר אנשים גולשים דרך סמארטפונים וטאבלטים. זו הסיבה שהתחום של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או אייפון (ואפילו פיתוח אפליקציות לפייסבוק) נחשב לתחום המתקדם ביותר בעולם האינטרנט. ההנחה היא שתוך עשור , יחליפו המכשירים הניידים את המחשבים הנייחים וישנו לגמרי את כללי הגלישה.

כיצד נכנסים למשחק

כדי להיות חלק מעולם הגלישה החדש, כל מה שעליכם לעשות זה ללכת צעד קדימה. ולהעביר את האתר למתכונת של אפליקציה או לחילופין לבנות אפליקציה חדשה ברוח העסק.

ההתאמה מתבצעת באופן כזה שניתן לגלוש לאתר מכל סמאטרפון וליהנות מגלישה מגלישה נוחה באתר (מי שנכנס פעם לאתר שאיננו מותאם יודע, שיש צורך לגלגל אותו כדי שיהיה ניתן לראות את כולו, בעוד שאפליקציה מותאמת, היא בדיוק בגודל המסך). בהתאמה לאפליקציה, נכנסים גם אלמנטים חדשים שלא ניתן להכניס לאתר, למשל, קשר ישיר עם בית העסק (אפשרות להתקשר דרך צור קשר), שליחת מייל או הודעת SMS  דרך האפליקציה, מפה מקוונת, צ'ק אין , הודעות לטוויטר, ועוד.

כיום נהוג להכניס משתנים לאפליקציה שלא קיימים באתר, למשל באמצעות בר קוד אותו ניתן לסרוק באמצעות אפליקציה ייעודית לכך. בין היתר עסקים נוהגים לחשוף כך מבצעים, סרטוני YOUTUBE, הנחות ועוד. זה גורם ליותר לקוחות להוריד את האפליקציה ולהשתמש בה. אל תשכחו להבדיל מאתר אינטרנט שאנשים נכנסים אליו לקבל מידע, אפליקציה מעצם היותה יושבת על מערכת ניידת, משמשת את הגולש לבצע פעולות, היא הרבה יותר אקטיבית לגולש מאשר אתר אינטרנט רגיל.

נקודה נוספת היא שעלות תחזוק אפליקציה היא יותר זולה. בעוד שאתר אינטרנט אמור להתעדכן לעיתים קרובות, לא רק מטעמים של דרישת הקהל אלא מטעמים שזה מה שגוגל דורש כדי שיהיה ניתן לקדם אותו, אזי שאפליקציה לא חייבת להתעדכן כל שבוע, מאחר וברגע שהיא עלתה לחנות של גוגל או אפל, היא תישאר שם. יתרה מזו, אנשים שמורידים אפליקציה לא מורידים אותה כל כך מהר. לכן ניתן לבצע שדרוג של האפליקציה אחת לכמה זמן, בהתאם ליכולות העסק וצרכיו.

למה בכלל אנחנו צריכים אפליקציות? 

מאחר וישנו מעבר מהיר של לקוחות סלולר מטלפונים "רגילים" לסמארטפונים (סקר שפורסם בתחילת 2012 מגלה שלחצי מהישראלים יש סמאטרפון אחד לפחות), אזי שהשימוש באפליקציות עולה. ככל שהוא עולה , כך לא רק שהאפליקציות משתדרגות אלא גם יותר ויותר תחומים נכנסים למשחק, ככל שתיכנסו מהר יותר, כך תהנו מחשיפה ועמידות גבוהה יותר.

לא רק אייפון ואנדרואיד

אומנם פיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד נחשבים לתחום החשוב ביותר בעולם האפליקציות, אך ברגע שאתם מבקשים להקים אפליקציה אל תשכחו ללכת גם על כיוונים אחרים, בין היתר אפליקציות לבלקבארי (מכשיר שאנשי עסקים רבים משתמשים בו), וווינדוס מובייל, מערכת הפעלה שנמצאת גם היא במשחק ויש הסבורים שעם הזמן תתפוס תאוצה. מדובר על מערכות נפרדות אך הקמת אפליקציה לכל אחת מהן, תכניס אתכם לסמארטפונים של מרבית האוכלוסייה.
 
רוצים לפתח אפליקציה לעסק שלכם ? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שמפתחי אפליקציות יחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן אודות פיתוח אפליקציות לאייפון, אנדרואיד, פייסבוק ועוד